Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/24

Autor: Maciej Kycler
Data publikacji: 2023-09-03
Tagi:

Drodzy Uczniowie i Wychowankowie!
Szanowni Rodzice i Opiekunowie!
Kadro pedagogiczna i administracyjna!

Witamy po wakacjach. Dziękujemy, że jesteście z nami i dalej zamierzacie korzystać z rozwoju i edukacji muzycznej w Naszej Szkole.

Rozpoczynamy 17-sty rok naszej działalności w Katowicach. Przed nami czas wielu nowych możliwości, odkrywania artystycznych  talentów, pogłębiania muzycznych fascynacji i spełniania osobistych ambicji. Życzymy

 • Uczniom i Wychowankom – pasji w kształtowaniu muzycznego talentu i radości uczenia się w naszej placówce;
 • Rodzicom i Opiekunom – dumy z osiągnięć dzieci i młodzieży;
 • Nauczycielom – satysfakcji z wykonywania pracy, która jest misją.

Informujemy, że:

 • ceny za nasze usługi pozostają bez zmian (względem zeszłego roku szkolnego). Kto z Państwa ma wątpliwości co do kwoty prosimy piszcie
 • kolejny rok utrzymujemy 50 zł rabat za polecenie ucznia, tzw. karnet Uczeń-Ucznia „za każdego ucznia zaproszonego przez Państwa do naszej szkoły, który podpisze umowę udzielamy rabatu na kolejną ratę miesięczną w wysokości 50 zł”. Zgłoście ten fakt w sekretariacie.
 • informacje nt. tworzonych nowych grup (które możecie polecić znajomym) są zamieszczane i aktualizowane na naszych kanałach społecznościowych (*zaobserwujcie nas, poniżej prośby).
 • w dalszym ciągu na parkingach wokół budynku, w którym mieści się szkoła obowiązują Identyfikatory – Indywidualne Zezwolenia. Kolory z zeszłego roku (szary i biały) dalej są aktualne. Jeżeli ktoś z Państwa zmienił samochód lub utracił identyfikator zapraszamy do sekretariatu po nowy.
 • kończymy ustalenia do naszego wewnętrznego kalendarza na Rok Szkolny 2023/24.
  Na koniec września podamy i prześlemy Państwu wszystkie ważniejsze dla naszej szkoły daty (bal, koncert, zabawy, inne).
 • kontynuujemy „powrót do naszych korzeni”. Wracamy do działań i projektów (rajd, segregacja dźwięków inne), dzięki którym staliśmy się bardzo liczną Szkołą Muzyczną YAMAHA w Polsce.
  Wszystkie wydarzenia będziemy ogłaszać i aktualizować na tablicach w szkole i na naszych kanałach społecznościowych (*zaobserwujcie nas J poniżej wskazówki).
 • wprowadzamy nowe innowacje i autorskie programy nauczania (orkiestra instrumentalna , chór dziecięcy, muzyczne urodziny w Yamaha). Szczegóły wyślemy w osobnych mailach.
 • powracamy do okresowych, bezpłatnych szkoleń-wywiadówek-SPOTKAŃ z rodzicami naszych uczniów, które będziemy realizować w trybie zdalnym na platformie ClickMeeting/ZOOM.
  Spotkania są podzielone na kategorie:
  1. programowe – podczas których będziemy informować i dzielić się wiedzą z naszymi nauczycielami i prowadzącymi, jak efektywnie wykorzystać programy nauczania YAMAHA, aby maksymalnie zapewnić rozwój, nie tylko muzyczny naszym Uczniom i Wychowankom;
  2. psychologiczno-pedagogiczne – podczas których będziemy poruszać zagadnienia z psychologii rozwoju dzieci i młodzieży, a także zagadnienia z psychologii wychowania, psychologii motywacji, procesów poznawczych czy nawet psychologii muzyki; podczas zajęć będziemy przekazywać wskazówki i podpowiadać, jak wspierać rozwój naszych dzieci i nastolatków, a także ich rodziców od strony psychicznej i pedagogicznej;

   Pierwsze spotkania ONLINE już 21 września dla Rodziców Uczniów rozpoczynających JMC 3. Kolejne 28 września dla Rodziców Uczniów rozpoczynających JMC 4.
   W październiku szkolenia online oraz stacjonarnie dla Rodziców Uczniów rozpoczynających program Junior Music Course oraz Szkraby i Muzyka. Jeszcze w tym tygodniu wyślemy do konkretnych grup szczegółowy plan na wrzesień.

Życie i komunikacja przesunęła się do Internetu.

Nasza działalność w Internecie czy w kanałach społecznościowych coraz prężniej działa, jednakże potrzebujemy w dalszym ciągu Waszej pomocy:

 1. potrzebujemy Waszych opinii o naszej Placówce – 4-6 zdaniowych – w Google pod adresem https://g.page/r/CWU66gBSgLTqEAI/review; Wasze  opinie pomogą nam budować zaufanie i dzięki tym opiniom profil Naszej placówki artystycznej może wyróżnić się w wyszukiwarce i Mapach;
 2. polubcie nasz fanpejdż Facebook https://www.facebook.com/yamahakatowice; będziemy tam umieszczać informacje o organizowanych wydarzeniach, a także prezentować naszych nowych i starych nauczycieli, a także nasze nowe programy nauczania;
 3. zaobserwujcie nasz profil Instagram https://www.instagram.com/yamahakatowice/ ; będziemy tam umieszczać relacje z życia naszej szkoły oraz inne ciekawostki.
 4. zapraszajcie do nas Waszych znajomych! My zadbamy o wartościowy kontent (zawartość).

Bardzo, bardzo prosimy Was o pomoc w tych 4 krokach. Dzięki temu usprawnimy naszą komunikację, ale także wypozycjonujemy nasze sociale, co da nam wiele nowych możliwości.

Jeszcze raz dziękujemy za zaufanie i wybór naszej Szkoły.
Marcela i Marcin Bujnowiczowie z Kadrą Pedagogiczną