Placówka Artystyczna Akademii Artystycznej
Program Edukacji Artystycznej
FILHARMONIA malucha

Szkoła Muzyczna YAMAHA w Katowicach

Szkoła Muzyczna YAMAHA w Katowicach istnieje od września 2006 r. Mieści się:

- dziecięca SMY: ul. Sowińskiego 5A (budynek Klubu Osiedlowego Rezonans),

- młodzieżowa SMY: ul. Graniczna 27 (budynek Gimnazjum nr 5)


Jest częścią światowej sieci Szkół Muzycznych YAMAHA, prowadzących muzyczną edukację wczesnodziecięcą oraz naukę gry na instrumentach od ponad 50 lat. Jest jedyną placówką tego rodzaju w Katowicach, a zarazem jedną z prawie 100 placówek w Polsce kształcących w licencjonowanym Systemie nauczania YAMAHA.


Oferujemy:

 

 

Programy charakteryzują się nowatorską koncepcją nauczania grupowego opracowaną przez YAMAHA Europa GmbH oraz YAMAHA Music Foundation z siedzibą w Japonii. W nauczaniu, oprócz autorskich podręczników Systemu YSM, wykorzystywane są liczne pomoce naukowe m.in. w postaci płyt CD, dyskietek MIDI files oraz narzędzia motywacyjne. 

 

Szkoła Muzyczna YAMAHA w Katowicach wyposażona jest w najnowszej generacji instrumenty firmy YAMAHA, dzięki czemu uczniowie nie muszą przynosić własnych instrumentów na lekcje. Dysponuje nowoczesnymi salami lekcyjnymi, dostosowanymi do każdego poziomu nauki oraz kameralną salą koncertową na blisko 90 miejsc i własnym studiem nagrań. Na terenie szkoły działa gabinet psychologiczno-pedagogiczny. 

 

Począwszy od narodzin Szkoły - w ramach ścieżki rozwoju muzycznego w Szkole Muzycznej YAMAHA w Katowicach - Uczniowie przygotowywani są do udziału w licznych koncertach, festiwalach, konkursach oraz imprezach kulturalnych.  Szkoła organizuje również autorskie Recitale Uczniów, a także liczne imprezy plenerowe oraz zabawy dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia prowadzą doświadczeni muzycy i pedagodzy, którzy poza ukończonymi studiami muzycznymi w Polsce i za granicą posiadają także wiedzę zdobytą na licznych seminariach i kursach poświęconych edukacji muzycznej w systemie YAMAHA Europa GmbH oraz YAMAHA Music Foundation.

Grupa BUJNOWICZ
© 1997-2016 Grupa BUJNOWICZ.
Żadna część jak i całość utworów umieszczonych na witrynie nie może być powielana i rozpowszechniana w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny, mechaniczny lub inny), na jakimkolwiek polu eksploatacji i w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczeniem w Internecie - bez pisemnej zgody Grupy BUJNOWICZ. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Grupy BUJNOWICZ lub autorów jest zabronione i stanowi naruszenie prawa.

Grupa BUJNOWICZ
PL 40-018 Katowice, ul. Sowińskiego 5A
PL 40-017 Katowice, ul. Graniczna 27
email: mail